Słowackie atrakcje. Komarno

Pełna niezwykłych atrakcji Słowacja coraz częściej odwiedzana jest przez polskich turystów. W czasie wycieczki po tym kraju można połączyć zwiedzanie ciekawych zakątków tego kraju z wypoczynkiem w tak popularnych tu basenach termalnych. Jednym z miejsc, w którym turyści mogą liczyć na doskonałą zabawę jest Komarno. To piękne miasto może zaskoczyć swym nieco węgierskim charakterem. Symbolem miasta stało się wspaniałe kąpielisko, które kusi gorącymi wodami i licznymi atrakcjami. Tutejsze baseny termalne mogą pochwalić się doskonałym zagospodarowaniem, a na ich terenie i duzi, i mali mogą spędzić czas w wyjątkowej atmosferze. Samo Komarno może też zachwycić tych, dla których głównym celem każdej wycieczki jest zwiedzanie pięknych budowli. Tych na terenie miasta nie brakuje. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Na terenie Komarna na miłośników historii czekają aż dwie twierdze. Wzniesiona w połowie XVI stulecia Stara Twierdza zachwyca potężnymi wałami ziemnymi, które miały stanowić skuteczną obronę przez atakami wroga. Gdy nasiliło się zagrożenie ze strony Turcji, na terenie miasta wzniesiono drugą twierdzę. Nowa Twierdza, której najbardziej charakterystycznym elementem jest Brama Leopolda, zaliczana jest to najpotężniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Oprócz tych budowli całe miasto było otoczone potężnymi fortyfikacjami, których ślady są doskonale widoczne do dziś. W jednym z bastionów można dziś oglądać ciekawą wystawę, której podstawę stanowią pamiątki pochodzące jeszcze z okresu rzymskiego. Z innych budynków godnych zwiedzenia w czasie wycieczki po mieście wyróżnia się pałac Zichyego, który obecnie służy jako siedziba Muzeum Kultury Węgierskiej i Podunajskiej. Wśród jego zbiorów znalazły się cenne znaleziska z prowadzonych w okolicy wykopalisk, nie brak tu również ciekawych zbiorów etnograficznych. Barokowy kościół św. Andrzeja oraz barokowa cerkiew serbska z połowy XVIII wieku są z kolei najcenniejszymi zabytkami sakralnymi, jakimi może pochwalić się Komarno.

W tym mieście, ze względu na piękną architekturę oraz doskonale znane baseny termalne, turystyka rozwija się doskonale. W efekcie turyści nie mają tu większych problemów ze znalezieniem idealnego miejsca na noclegi. Czekają hotele oraz pensjonaty, a na tych bardziej oszczędnych – doskonale zagospodarowane kempingi. Nie brak tu restauracji w których można spróbować regionalnych potraw oraz stylowych kawiarenek, idealnych na odpoczynek po wizycie na tutejszych termach.


Photo: Kurt Bauschardt / flickr.com/photos/kurt-b/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *