Jak wyszukać zatrudnienie w zagranicznym kurorcie?

Jak wyszukać zatrudnienie w zagranicznym kurorcie?


Okresowe prace poza krajem niewątpliwie opłacają się lepiej niż w Polsce. U zachodnich sąsiadów opłacalne powinno być np. zbieranie jeżyn, a we Francji kuszą propozycje pracy w winnicach. A przecież to nie jedyne opcje zatrudnienia poza zagranicami. Coraz większą przewagę osiąga praca animatora czasu wolnego.

O jakiej pracy musisz myśleć?

Zatrudnienie w jednym z krajów zachodniej Europy daje okazję do zarobienia dodatkowych kwot. Sezonowe zatrudnienie przy uprawach na Zachodzie to odpowiednia okazja na powiększenie zawartości własnego portfela. Nie możemy zapomnieć, że trzeba pomniejszyć zysk o kwoty za lokum i wikt. Jak zacząć starania o wyjazd do miejsca, w którym po uczciwym trudzie odbierzemy godziwą zapłatę? Niezłym sposobem okaże się zasięgnięcie informacji u znajomych, którzy sprawdzili przed nami polecane lokalizacje.

Skąd się wzięła kariera animacji?

Jedno z najważniejszych miejsc na liście idealnych zajęć zajmuje zapewnienie gościom w kurortach wesoło spędzonego czasu wolnego. Możemy liczyć wówczas na twórczą pracę, zazwyczaj w miejscu atrakcyjnym turystycznie. Twórcze myślenie, wysiłek, łatwość przełamywania lodów i mnóstwo kolejnych cech można wykorzystać przy organizacji wolnego czasu ludziom wypoczywającym podczas urlopów. Animator czasu wolnego generalnie ma swoją bazę w hotelu i nie musi martwić się o żywność. Jednakże to nie może być zajęcie pozbawione wysiłku i problemów do pokonania. Jest dokładnie odwrotnie, w niektórych przypadkach należy pracować przez pół doby lub więcej.

Świetny przepis na zdobycie tej pracy

Żeby mieć większe szanse na zatrudnienie w charakterze animatora w zagranicznym kurorcie, trzeba ukończyć kurs potwierdzający profesjonalne umiejętności. W każdym z dużych polskich miast mamy bogatą ofertę dedykowanych warsztatów, najpewniej będzie wprowadzić w okno wyszukiwarki frazę np. kurs animatora Poznań, a ofert będzie wiele. Kurs zwykle się w jeden weekend, podczas którego zdobędziemy wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do wykonywania tej profesji. Następnie, zapewne na wiosnę, trzeba przystąpić do rekrutacji zgodnie z miejscem pobytu i typem animacji, który nam najbardziej odpowiada. Dlatego kurs animatora (Poznań, Kraków czy Łódź szkolą podobnie) najlepiej ustalić z dużym wyprzedzeniem, by być przygotowanym na wiosenną rekrutację i letni wyjazd do kurortu. Kolejnym aspektem jest znajomość języka, najlepiej angielskiego w stopniu podstawowym.